Ze względu na obecny kryzys zdrowotny przed każdym zakupem prosimy o sprawdzenie aktualnych środków zapobiegawczych

Pałac

Wytworne wnętrza zachwycające klasycznym stylem z akcentami w klimacie śródziemnomorskim, zabytkowy park, ogród japoński i atmosfera niezwykłej gościnności – wszystko to sprawia, że Pałac Nieznanice koło Częstochowy jest dobrym miejscem do odpoczynku.

W rozległym holu o pierwotnie zachowanych boazeriach i doskonałej akustyce odbywają się koncerty muzyczne i tańce. Obok, w niebieskim salonie z kaflowym kominkiem, można zasiąść na wygodnych kanapach, podziwiając wiszące na ścianach obrazy.

Każdy z pałacowych pokoi jest inny i posiada swój wyjątkowy charakter oraz nazwę pochodzącą od kobiecego imienia. Z kolei w pawilonie pokoje w stylu etnicznym nawiązują do podróży właścicielki po pięciu kontynentach i przywołują atmosferę Oceanii, Meksyku, Indonezji, Egiptu, Maroka, Indii, Tybetu, Japonii, Persji.

Rankiem w hotelu serwowane jest śniadanie w formie bufetu. Ucztą dla podniebienia może być również obiadokolacja. To dobra okazja do skosztowania przysmaków kuchni polskiej i francuskiej, jakie serwuje pałacowa restauracja.

Na chwile relaksu i odprężenia zaprasza hotelowe spa zaaranżowane częściowo w stylu marokańskim. Kąpiel w jacuzzi lub relaks w saunie fińskiej pozwalają odpocząć i wyciszyć umysł. Z kolei masaże wykonuje córka właścicielki Pałacu Nieznanice, która uczyła się u francuskich i indyjskich mistrzów.

Przykładowe atrakcje turystyczne

  • Bazylika o. Dominikanów w Gidlach – historia tego miejsca sięga 1612 roku. Skarbem świątyni jest słynna figurka Matki Bożej Gidelskiej, której przypisuje się cudowne właściwości.
  • Bazylika i klasztor na Jasnej Górze z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.
  • Sala Rycerska na Jasnej Górze z 1647 roku – przylega do górnej części Kaplicy Matki Bożej. Odbywały się w niej zebrania, audiencje i obrady.
  • Pałacyk Hantkego – zbudowany w latach 1900-1903, który zachwyca dużą liczbą architektonicznych detali. Otoczony jest parkiem krajobrazowym, w którym rosną rzadkie okazy drzew i krzewów.
  • Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – jedyne takie muzeum w Europie. Zwiedzający mogą obejrzeć zabytkowy park maszynowy oraz prześledzić cały cykl produkcyjny.

Opcje

2 osoby – pokój standard – HB – do 28.04.2022

  • 435 zł za 1 noc
  • 699 zł za 2 noce
  • 959 zł za 3 noce
Serwis: Groupon
Lokalizacja: Białystok
Kończy się za: 2 miesiące i 29 dni