Hotel

Kraków, dawna stolica Polski i siedziba królów, a zarazem najmodniejsze miasto świata 2007 roku, kusi odwiedzających ponad tysiącletnią historią i młodzieńczą energią. Pobyt w Hotelu Astoria Gold pozwoli odpocząć w komfortowych warunkach, a także poznać z bliska piękno stolicy małopolski.

Hotel zlokalizowany jest w centrum Kazimierza, historycznej dzielnicy, która przez wieki była miejscem przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Zaledwie 900 metrów od niego znajduje się Zamek Królewski na Wawelu.

Z hotelu niedaleko jest też do Rynku Głównego – spokojnie można udać się tam pieszo po obfitym śniadaniu, by podziwiać najpiękniejsze krakowskie zabytki. Po powrocie można zregenerować siły w hotelowym pokoju z klimatyzacją, telewizją satelitarną, Wi-Fi, radiem i telefonem, lodówką, sejfem. Pokoje wyposażone są w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym oraz suszarkę do włosów.

Na potrawy zaprasza hotelowa Restauracja Buona Pizza, gdzie goście będą mogli wybrać z bogatej karty menu smaczne dania, które zadowolą najbardziej wyrafinowane gusty. Dla gości przewidziany jest 15% rabat.

Recepcja czynna jest 24 godz. na dobę, można tu też skorzystać z opcji budzenia czy poprosić o rezerwację biletów na wydarzenia kulturalne.

Szczegóły zakwaterowania:

Pokój double lub twin

 • Standardowe obłożenie: 2 osoby
 • Maks. obłożenie: 2 osoby dorosłe + 2 dzieci + 1 dziecko poniżej 3 lat
 • Warunki dla dodatkowych osób
  • Dziecko poniżej 3 lat: bezpłatnie, w łóżku z rodzicami (dodatkowe łóżeczko dla dziecka bezpłatnie, na życzenie)
  • Dzieci w wieku 3-18 lat włącznie: 70 zł/osoba/doba ze śniadaniem
  • Osoby powyżej 18 lat: 70 zł/osoba/doba ze śniadaniem

Aby wybrać typ pokoju – dwuosobowy z jednym dużym łóżkiem lub dwoma oddzielnymi, prosimy o przesłanie informacji na maila biuro@astoriahotel.pl

Przykładowe atrakcje turystyczne

 • Kazimierz – dzielnica żydowska, niegdyś oddzielne miasto. Swoją nazwę zawdzięcza fundatorowi – królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Odnaleźć tu można wiele synagog i kościołów, a także pełne uroku uliczki, zaułki i knajpki.
 • Rynek Główny – jeden z największych średniowiecznych rynków w Europie, w kształcie kwadratu o długości boków 200 m. Jest to najważniejszy plac miejski, na którym znajdują się słynne zabytki: Sukiennice, Wieża Ratuszowa i Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza.
 • Wawel – dawna siedziba polskich królów, najstarsze odnalezione ślady osadnictwa pochodzą z okresu środkowego paleolitu. Obecnie Wawel znany jest z Zamku Królewskiego i bazyliki archikatedralnej. Krypty katedralne są miejscem spoczynku polskich królów i wybitnych Polaków.
 • Krakowskie planty – wyjątkowy ogród miejski, który otacza najstarszą część Krakowa. Planty są równocześnie jednym z większych krakowskich parków (ok. 20 ha powierzchni, obwód ponad 4 km). Podzielono je na 8 ogrodów, których nazwy odnoszą się do położonych w sąsiedztwie obiektów i miejsc: Dworzec, Barbakan, Florianka, Pałac Sztuki, Uniwersytet, Wawel, Gródek, Stradom. Alejki Plant to wymarzone miejsce odpoczynku dla strudzonego zwiedzaniem turysty.
 • Nowa Huta – w założeniu twórców miała być wzorcowym socjalistycznym miastem. Pozycja obowiązkowa dla miłośników ciekawej architektury socrealistycznej. Natomiast na styku Krakowa i Nowej Huty warto odwiedzić interesujące Muzeum Lotnictwa.
Serwis: Groupon
Lokalizacja: Kraków
Kończy się za: 4 miesiące i 3 dni